Cvičiť PILATES je vyznaním lásky k sebe samému!

Pilates systém je vždy spojením kontroly pohybu, stabilizácie niektorých častí tela a pohyblivosti iných, kontroly napätia a rozloženia námahy v tele.

Pomalé sústredené cviky, ktoré plynule prúdia z jedného cviku k druhému, umožnia cítiť svoje telo a efektívne ho používať pri každom pohybe.

Milujem pomôcky pri cvičení…

MAGICKÝ KRUH

Poskytuje nám efektívnejšie cvičenie v hornej aj dolnej partii tela, a vy čo už s tými pomôckami cvičíte, tak viete, že nielen tam, ale aj centrum tela – náš stred!

Cvičenie s magickým kruhom môžete vykonávať postojačky, posediačky alebo v ľahu. Magický kruh slúži na posilnenie centra tela, zlepšuje koordináciu pohybov a spestruje náš tréning.

Pilates MAGIC Circle na cvičenie sa používa pri precvičovaní svalov ramien, nôh a hrudníka. Umožňuje množstvo cvikov pre hornú aj dolnú časť tela, zlepšuje základnú stabilitu.

OVERBALL

je ideálna pomôcka, pri cvičeniach vyrovnávacích, kondičných, manipulačných, posilňovacích aj relaxačných. Poskytuje zaujímavé možnosti pre precvičenie všetkých svalových partií, a to ako pri naťahovacích tak posilňovacích cvikoch.

Cvičenie s Overballom je veľmi zábavné. Ponúka množstvo variantov pri prevedení jednotlivých cvikoch, pomôže pri precvičovaní zablokovaných partií, ktoré by sme bez neho preťahovali veľmi ťažko

Penový valec na cvičenie je masážna pomôcka pre zlepšenie celkovej pohyblivosti, zvýšenie svalového rozsahu, zlepšenie rovnováhy a chôdze.

Jeho výhody sú:

  • zlepšenie flexibility a zvýšená pohyblivosť a rozsah kĺbov,
  • zlepšenie cirkulácie a zvýšený krvný prietok, zníženie stresu,
  • zníženie bolesti spojenej s cvičením
  • prevencia zranení a zníženie ich rizika,
  • napomáha zotaveniu zo zranenia a rýchlejšej regenerácii

Pri PILATES cvikoch VŽDY pracuje celé telo… nie je možné, aby nejaká časť tela oddychovala!

Spojením TELA – DYCHU – našej MYSLE …. vytvárame DOKONALOSŤ cez naše telo….. váš pohyb nadobudne ladnosť, komformitu a PÔVAB…