Môj príbeh

Vitajte v mojom živote a v Studiu Pohybu!

Priatelia, vitajte.

Volám sa Renata, priatelia ma volajú Renny, Renka, Reňuš.

Rada by som povedala niečo o sebe a o Studiu pohybu.

Mám 50 rokov, dve dospelé deti (28 a 30r.) a som zakladateľkou MAMI studia od r. 2003. Vyštudovala som strednú zdravotnícku školu v Poprade.

Za najväčší dar môjho života považujem svoje deti. Keď som tvorila názov svojho štúdia, tak iniciálky mien mojich detí mi vytvorili názov mojej firmy, štúdia, v ktorom pracujem …

Po ťažkej autohavárii, ktorú som mala v r. 2002, som si povedala, že si začnem pretvárať svoj život podľa toho, čo ma v ňom najviac oslovilo.

Od malička mi učaroval pohyb a šport. Prešla som rôznymi druhmi športu, od vytrvalostných a orientačných behov, horolezectva, vysokohorskou turistikou, aerobikom.

Od r. 2004 som inštruktorkou Pilates, antigravity jógy (2014), inštruktorkou školy panvového dna (2015) a Nordic walking (2017).

Medzinárodnú školu Pilates, som absolvovala v Prahe, pri lektorke Renate Sabongui. Pilates, ktorý ja vyučujem sa cvičí podľa klasickej výuky R.Fletchera (žiaka J.Pilatesa) cvičí sa bez muziky, hlasito sa dýcha, dbá sa na presné držanie tela – pri cvičení spájame mechanizmus dýchania s pohybom. 🙂 Pilates v mojom prevedení je veľmi jednoduchý … cvičíte len to, čo vám ukazujem 🙂 🙂 🙂 (pri tejto vete sa moje klientky zvyknú smiať… 🙂 )

Okrem pohybu ma oslovili aj liečiteľské alternatívy, založené na Tibetskom a Indickom chápaní medicíny . Vo svojom štúdiu zároveň pracujem aj ako terapeut, kde ponúkam aj rôzne techniky alternatívneho spôsobu liečenia. Mám dlhoročné skúsenosti s technikou bankovania, reflexnej terapie chodidiel, kranio-sakrálnej terapie, lymfodrenážnej masáže a tibetskej harmonizácie energetického systému.  

Pred autohaváriou som sa intenzívne venovala fitnes cvičeniu… Po autohavárii, po vážnych zraneniach to bola v prvom rade rehabilitácia pod odborným vedením, neskôr, keď som dokázala stáť na vlastných nohách, som začala navštevovať v Prahe Akadémiu Pilates pod vedením Renaty Sabongui. Neskôr som absolvovala aj workshopy u dr. Kazimíra v Bratislave. Pilates ma oslobodil od potiaží po zraneniach z autohavárie a učaroval mi natoľko, že som od r.  2004 inštruktorkou Pilates. 

Počas svojej cesty k poznaniu alternatívneho liečenia, som absolvovala v Indii niekoľkotýždňový seminár s názvom ,,Vnútorné prebudenie,,  zameraný na meditácie a spoznanie svojich mentálnych schopností.  Na Slovensku sme organizovali workshopy s Tulku Lamom Lobsangom, ktorý ma zasvätil do tibetských náuk o starostlivosti o naše telo a ducha.

S ruským učiteľom B. Tichanovským som absolvovala Školu liečenia chrbtice a holistické postupy pri terapiách tela a rôznych druhoch ochorení, napr. tibetskú lymfodrenážnu masáž, tibetskú reflexnú masáž chodidla, masáž tváre a iné.

Spolupráca s vyhľadávanými mentormi na svete ma naučila milovať, rešpektovať a starať sa o svoje telo a učiť sa dôležitosti holistického prístupu k zdraviu a pohode. Vedomosti, ktoré som získala v mojom celoživotnom štúdiu, ma inšpirovali, stále som mala túžbu odovzdať ich ostatným a preto som sa rozhodla vytvoriť tento portál STUDIO POHYBU.

V STUDIU POHYBU vás čakajú rôzne úrovne PILATES, MASÁŽNE TECHNIKY na domáce použitie v kontexte ,,Pomôž si sám/a, energetické cvičenia, meditácie/relaxácie a iné techniky.

Cvičenie Pilates patrí k jedným z najefektívnejších postupov, ktoré môžete pre svoje telo urobiť,  pomáha vám vytvárať udržateľné a trvalé zmeny.

Ako inštruktorka Pilates sa koncentrujem na techniku ​​a držanie tela, na ladnosť a šarm vášho pohybu.  Cítim a viem, aké efektívne môže byť vaše cvičenie, keď sa zdokonalíte v technike Pilates.


„Telo Pilates“ znamená, že sa budete cítiť silnejší, dlhší a štíhlejší, ale tiež pocítite úľavu od fyzického napätia a psychického stresu. Túžim po tom, aby si moji klienti nastavili nový štandard pre svoje telo… vaše telo si zaslúži – zaobchádzať s ním s láskou a starostlivosťou, pretože dôvera a krása začínajú zvnútra.


Či už sa chcete cítiť zdravšie, silnejšie, šťastnejšie alebo sexi, metóda Pilates je správna!

Cítim pokoru a som vďačná, že vám môžem odovzdať moje skúsenosti v Studiu pohybu, že vás môžem posúvať vpred, že môžeme kráčať spolu po ceste k sebe samým… Najťažšia a zároveň najkrajšia práca, je práca na sebe samom.

„Fyzická zdatnosť je prvou požiadavkou šťastia. Našou interpretáciou fyzickej zdatnosti je dosiahnutie a udržanie rovnomerne vyvinutého tela so zdravou mysľou, ktoré je schopné prirodzene, ľahko a uspokojivo vykonávať naše rozmanité každodenné úlohy so spontánnou chuťou a potešením.“ J.H.Pilates

Verím, že sa stretneme v STUDIU POHYBU… zároveň prejavujem veľkú VĎAKU všetkým mojim úžasným a inšpiratívnym klientom za nepretržitú podporu, motiváciu a nadšenie!

S úctou a láskou k vám,
Renny Zemianek