Pohyb dokáže liečiť!

Príbeh:
V nemocničnom prostredí odcvičili Basic pilates tréning s pacientom vo veku 78 rokov. Pacient bol prijatý na oddelenie s chronickou obštrukčnou chorobou pľúc. Podarilo sa ho odpojiť z umelej pľúcnej ventilácie a udržiavať ho v maske na dýchanie.
Fyzioterapeut s ním cvičil základné – Basic pilates cviky, v ktorom bola zahrnutá aj klasická 100vka. Je to cvik, ktorý kladie dôraz na najefektívnejšií respiračný vzor, cez pumpovanie rúk, cez stimuláciu celého panvového dna a brucha – POWER HOUSU – CENTRA SILY!
U pacienta bolo vidieť za pár dní jeho evolúciu v progrese zdravia a zostal stabilný. Je krásne vidieť ako na takom zdiskreditovanom mieste ako je nemocnica vie PILATES zachraňovať životy! Takže výhovorky neexistujú!

Basic pilates je nevyčerpateľným zdrojom reálnych možností, ako navrátiť čoraz viac ľudí do života prostredníctvom kontroly!
V to veril Jozef Hubert Pilates.

,, My nerobíme pohyb. My sme pohyb. Sme rytmus… buď vyladený, alebo rozladený. ,,

Štúdie ukazujú, že tí, ktorí cvičia pravidelne, mali hustejšiu mozgovú kôru a hippocampus, v porovnaní s necvičiacimi. To hovorí o to, že pravidelné cvičenie zabraňuje poklesu pamäte a iných kognitívnych funkcií mozgu súvisiacich s vekom.

Keď cvičíte, vaše mozgové bunky si vytvárajú nové spojenia a dochádza k zmenám v štruktúre mozgu, ako aj funkcií, čo má za následok zlepšené kognitívne schopnosti, ako je pamäť a učenie. Pilates posilňuje časti mozgu, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu v pamäti, pozornosti, uvedomení, myšlienke a jazyku. Berte to ako posilovanie mozgu.